وازلین برای پوست صورت و مو ها چه کاربرد هایی دارد؟

وازلین برای پوست صورت و مو ها چه کاربرد هایی دارد؟

وازلین برای پوست صورت و مو ها چه کاربرد هایی دارد؟
وازلین برای پوست صورت و مو ها چه کاربرد هایی دارد؟

 

 

 

 

 

 

 

وازلین برای پوست صورت و مو ها چه کاربرد هایی دارد؟ وازلین بعنوان یک مرطوب کننده قوی برای پوست و مو استفاده می شود وکاربردهای مفیدی برای پوست ومو دارد درمرحله اول باید بدانیم این مرطوب کننده قوی ازچه موادی ساخته شده است که می تواند این اثرات مثبت رو از خود بجای بگذارد.

وازلین چیست؟

ژل پترولیوم یا پترولاتیوم که با نام وازلین شناخته می شود نوعی روغن معدنی است که رابرت آگوستوس چیسبوری در سال 1859 آن را کشف کرد. وازلین در حقیقت ترکیبی از پارافین، واکس میکرو کریستالی و مواد معدنی می باشد.

کاربردهای وازلین برای زیبایی پوست و مو

کاربردهای وازلین بسیار زیاد است به حدی که ممکن است خیلی از آنها را حتی نشنیده باشید، چون با قدرت نرم کنندگی قوی و چربی بالایی که دارد می تواند برای کارهای فراوانی مورد استفاده قرار گیرد. در این مطلب شما را با  وازلین به عنوان یک ماده کاربردی و موثر در زیبایی پوست و مو و لب و چشم و… آشنا می کنیم.

کاربرد وازلین دررنگ کردن مو

یکی از مشکلات رایج در رنگ کردن مو، آلوده شدن پوست اطراف سر و صورت به رنگ موو لک شدن ان است که ممکن است تا چند روز هم از بین نرود. برای پیشگیری از این مشکل اطراف صورت را که احتمال آغشته شدن آن به رنگ مو وجود دارد با وازلین بپوشانید.وازلین مانع از رسیدن رنگ به سطح پوست شده و از لک شدن آن جلوگیری می‌کند. همچنین اگر از کرم‌های برنزه کننده استفاده می‌کنید مقداری وازلین روی مچ دست و پا و آرنج بزنید تا از رگ رگه شدن برنزه کننده روی آن جلوگیری شود.

وازلین برای پوست صورت و مو ها چه کاربرد هایی دارد؟

با وازلین می‌توان موها را حالت داد

اگر دچار موخوره و وز بودن موها هستید به سادگی می‌توانید این مشکل را با استفاده از وازلین حل کنید. مقدار کمی از آن را به نوک موها بزنید تا از وز شدن و ایجاد موخوره پیشگیری شود.

خواص وازلین برای موی سر

 درمان موخوره: اگر موخوره دارید مقداری وازلین را با آب ترکیب کنید و آن را بر روی نوک موها بمالید و بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب و شامپو بشویید تا موخوره را درمان کند.

مرطوب کننده مو های خشک

وازلین به عنوان بهترین مرطوب کننده موهای خشک و آسیب دیده شناخته می شود که با آبرسانی به موها از شکنندگی آن ها جلوگیری می کند.وازلین را می توان برای درمان شوره سر هم به کار برد. مقدار را بر روی پوست سر و موهای خود بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.وازلین می تواند به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو عمل کند.این نرم کننده قوی موهای شما رابراق وخوش حالت میکند وهزینه خیلی کمی برای شما دارد ناگفته نماند که امروز وازلین را باعصاره معطر دراختیار شما کاربران قرار میدهند که بوی معطری داشته باشد درآخر ازوازلین استفاده کنید ونتایج مطلوب آنرا مشاهده کنید.

منبع: