عوارض شستن موی سربا پودر رختشویی

عوارض شستن موی سربا پودر رختشویی

 عوارض شستن موی سربا پودر رختشویی

عوارض شستن موی سربا پودر رختشویی

عوارض شستن موی سربا پودر رختشویی

شپش موی سر و درمان آن با پودررختشویی امتحان کنید ونتایج آنرا ببینید. به کار گیری نکات بهداشتی این بخش می توانید از ابتلا به شپش در کودکان و اعضای دیگر خانواده پیشگیری کنید.

شپش موی سر چیست؟

شپش سر نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها یافت می شودو وزانه چندین بار از خون انسان استفاده کرده . این حشره نمی تواند مدت زیادی بدون تماس با پوست بدن زنده بماند و فقط از طریق تماس مستقیم منتقل می شود.

بیشتر در کودکان خردسال و مهدکودک و در کودکان دوران ابتدایی شیوع دارد. این بیماری با تماس نزدیک سر و به اشتراک گذاشتن کلاه، شانه، روسری و سنجاق بین کودکان منتشر می شود و وقتی کودک مبتلا شود بقیه افراد خانواده نیز در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند.  هرچند شپش سر مشکلی خطرناک نیست، اما می تواند باعث خارش شدید و غیرقابل تحمل شوند.

اصلی ترین راه ابتلا به شپش موی سر چیست؟

تماس مستقیم با لباس و رختخواب فرد مبتلا اصلی ترین  راه ابتلا است.

استفاده از کلاه و روسری فرد مبتلا

چطور متوجه شپش در موی سر بشویم؟

خارش شدید و آزاردهنده سر

برجستگی های کوچک و قرمز برروی سر، گردن و شانه ها

ذره های سفید بسیار شبیه به شوره سر  برروی پایه ی موها که بسختی کنده می شوند

عوارض شستن موی سربا پودر رختشویی
عوارض شستن موی سربا پودر رختشویی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 موها رو با پودررختشویی آنزیم دار بشورید و یک دقیقه بمونه رو سرتون بعدش آبکشی کنید و نرم کننده مو رو به ریشه و ساقه موهاتون بزنید و با شانه شپش یا دندانه  ریز خیلی شانه کنید به طوری که خود شپش و همین طور تخم هایشان ( رشک )  از روی ساقه و ریشه مو جدا کنید و بریزید .

فقط حتما بدن تان رو خیلی خوب بشورید اگر با صابون ضد باکتری باشد که  بهتراست یک روز درمیان این کاررا امتحان کنید و همین طور سرکه سیب میتواند تاثیر گذار باشد البته بعد از شستن با پودررختشویی یعنی یک روز پودر بزنید یک روز سرکه سیب نگران نباشید با این روش حتما از بین میروند.

درمان شپش تاید هست و پودر ١٠ آنزیم هوم کر رو هم می توانید تهیه کنید  و در آخر با سرکه سفید به مدت ١ ربع روی موهام می ماند و در آخر هم مجددا با پودره ١٠ آنزیم هوم کر میشورید و ماساژ میدمید بعد از حمام با سشوار داغ موهام رو خشک میکنید .

بااین روش تخم شپش ( رشک ) روی موها انقدر شکننده شده که با کوچکترین فشار ناخن حالت خورد شدن میگیرد و سریع از داخل موهاجدا میشود. امیدوارم این روش موثر واقع شود.

روش های  دیگر برای شپش سر

1- 25 گرم نعناع را با 25 گرم میوه سرو کوهی و 10 عدد میخک و 10 عدد برگ عرعر را به مدت 20 دقیقه در سرکه بجوشانید و بعد از ولرم شدن از صافی رد کنید و موهایتان را به ان آغشته سازید و اجازه دهید تا 1 ساعت بر روی موهایتان بماند و سپس موها را شانه بزنید.

2- 30 میلی لیتر سرکه سیب را با 15 میلی لیترروغن جوجویا و 10 قطره اسانس پونه و 10 قطره اسانس نیااولی و 15 قطره اسانس عرعر مخلوط کنید و موهایتان را به دقت و کاملا آغشته به این مخلوط کنید و بعد از یک ساعت موی خود را شانه زده و بعد بشویید.

3-  سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و 30 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. و یا اینکه مخلوط روغن معدنی و سرکه را بر روی موهای خود بمالید تا شپش ها از موهایتان جدا شوند. این کار را ادامه دهید تا به کلی شپش ها از موهایتان جدا شوند.

4- هرگز از شانه های پلاستیکی استفاده نکنید و از شانه فلزی برای شانه زدن هر بخش از موی خود استفاده کنید. بعد از اتمام شانه زدن ، شانه استفاده شده را در آب صابون قرار دهید و خوب آن را شستشو دهید تا شپش های آن کشته شوند.

نکته:

زمانیکه شپش را درمان می نمایید، همه لباس ها و ملحفه های خود را در آب داغ و بهمراه پاک کننده ها بشویید. اینکار نتنها به فرآیند درمان کمک می نماید، بلکه جلوی انتقال شپش سر به سایرین را نیز می گیرد.

منبع: