ساختمان مو و ترمیم مو

ساختمان مو و ترمیم مو

هر مو همراه يک غده ترشحي مويي رشد مي کند، که يک مجراي بسيار کوچکي از سلولها است که به سطح پوست منتهي مي شود.هر تار مو يک ريشه و يک بدنه همراه اين غده دارد

اگر شما ناگهان موي خود را بکشيد و آن را بالا نگهداريد تا انتهاي روشن تر مو که همان ريشه مو است، آشکار مي شود. ريشه مو پيازي متورم شده سفيد رنگ در انتهاي عمقي تار مو است.

ريشه بين ۲ تا ۴ ميليمتر زير سطح پوست است. هدفش توليد موي حقيقي که همان بدنه موست، مي باشد. بدنه مو داراي هيچ بافت زنده اي نيست. بدنه مو شامل مواد پروتئيني پيچ دار در يک نظم طناب مانند و خيلي نازک است. اين بخشي از ساختماني است که ما از اصطلاح معمول مو تصور مي کنيم.

ما دو نوع سیستم ترمیم مو داریم. ترمیم مو کل سر یا تمام سر و دیگری ترمیم مو جلوی سر. ابتدا سیستم ترمیم مو جلوی سر را توضیح خواهیم داد. در ترمیم مو جلوی سر، وقتی موهای فرد در جلوی سر خالی شده باشد و یا به علت ژنتیکی و یا ارثی ، موهای شقیقه ها به عقب رفته و ریزش کرده است. جلوی سر ریزش موها به شکل مثلثی شده است. در این حالت ها پیشانی بلندتر می شوند.

زیبایی و جوانسازی پوست در ترمیم مو ، همواره یکی از دغدغه های بشر بوده است. چون انسان موجودی اجتماعی است و از انتقادهای افراد دیگر تاثیر می پذیرد، همواره به دنبال زیبا سازی و حل مشکلات زیبایی خود است. به همین دلیل ترمیم موی طبیعی و پیوند مو نیز همواره بسیار مورد توجه بوده است. ترمیم مو  به خصوص ترمیم  موی طبیعی، تاثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت افراد دارد. در این مطلب با من همراه باشید تا دربارهترمیم مو  ، پیوند موی طبیعی و … و همچنین ضمانت آن، مطالبی خدمت شما ارائه کنم.

ساختار مو در کانون موی ایران

با کانون موی ایران همراه باشید