خواص کاکائو برای مو

خواص کاکائو برای مو
خواص کاکائو برای مو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خواص کاکائو برای مو

موی سر یکی از مهم ترین قسمت هایی است که با مصرف کاکائو و بهره مندی از خواص آن، می توان به بهترین ها رسید.با مصرف روزانه سی گرم کاکائو تلخ، این مزیت وجود دارد که بدن خود را از بسیاری از بیماری ها مصون داشت که این مسئله به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ها امکان پذیر می شود و از طرفی افزایش هوشیاری و جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی هم می تواند از جمله خواص مربوط به مصرف به اندازه کاکائو های تلخ باشد.
موی سر هم یکی از بخش هایی است که می تواند از خواص و فواید کاکائو های تلخ بهره مند شود و شاهد این مسئله باشیم که رشد مناسب و ایده آلی برای آن ایجاد می شود.

کاکائو محصول دانه درخت کاکائو می باشد ، درخت کاکائو درخت کوچکی است که منشاء اولیه آن آمریکای مرکزی و کشور مکزیک می باشد کاکائو دارای ۸ الی ۱۰ درصد نشاسته ، ۱۱ الی ۱۸ درصد مواد سفیده ای، ۲ الی ۳ درصد کافئین ، ۱ الی ۳ درصد تئو برومین و در حدود چهار درصد مواد معدنی می باشد. مصرف کاکائو برای اشخاصی که مبتلا به مسمومیت و ناراحتی های کلیه ، کبد می باشند مفید است. از دانه های کاکائو انواع روغن های طبی را می سازند ،استعمال این روغن ها در موارد ترک پوست بخصوص ترک پا ، پاشنه پا و صورت اثر درمانی مثبتی دارد.

کاکائو حاوی ویتاوین‌ها و مواد معدنی بسیاری است :

– پروتئین

– ویتامین A

– ریبوفلاوین

– تیامین

– کلسیم

– پتاسیم

– فسفر

– آهن

– مس

– منیزیم

 

خواص کاکائو برای ریزش مو

پودر کاکائو با توجه به میزان و درصد بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد، خواص درمانی ویژه ای را برای پوست و مو به همراه می آورد.فراوری دانه های کاکائو با استفاده از دستگاه های صنعتی ویژه سبب شده تا شاهد تولید مواد اولیه متنوعی از جمله پودر کاکائو،کره کاکائو، مس کاکائو و … باشیم که هر یک از این موارد با زمینه های کاربردی مخصوص به خود همراه هستند امانکته ای که بسیار مورد توجه و اهمیت قرار می گیرد، مربوط به خواص و فواید این کاکائوها برروی بدن می باشد.بر اساس نتایج به دست آمده، کاکائو و پودر کاکائو، سرشار از آنتی اکسیدان هایی می باشد که به افزایش مقاومت بدن در برابر انواع بیماری ها کمک می نماید و این در حالی است که داشتن یک پوست و موی سالم نیز با مصرف درست و به اندازه کاکائو امکان پذیر خواهد بود.

کاکائو

 

 

 

 

 

 

خواص پودر کاکائو برای مو

پوستی زیبا و سالم، لازمه ظاهری زیباست. بهترین فواید کاکائو که برای سلامت پوست‌تان شگفت‌انگیز است را ببینید.

آنتی‌اکسیدان‌های زیاد آن، رادیکال‌های آزاد بدن را مهارمی‌کنند.آنتی‌اکسیدان، در برابر بسیاری از بیماری‌ها از جمله پیری زودرس، از بدن محافظت‌می‌کند. کاکائو مقدار مناسبی ویتامین C و منیزیم دارد که به محافظت از پوست و حفظ سلامت آن کمک‌می‌کند.کاکائو حاوی اسیدهای چرب امگا۶ است که به درمان سلولی کمک‌می‌کنند. همچنین، جراحات و جای زخم‌ها را به‌سرعت درمان‌می‌کند.کاکائو، دارای یک آنزیم خام است که به ترمیم سلول و جوانسازی آن کمک‌می‌کند.

کاکائو به‌دلیل داشتن خواص جاذب، دربرابر اشعه‌های مضر فرابنفش از پوست محافظت‌کرده و مانند یک ضدآفتاب طبیعی عمل‌می‌کند. کاکائو به افزایش جریان خون در پوست کمک‌کرده و پوست را سالم و درخشان می‌کند.کاکائو به بهبود رنگ پوست کمک‌می‌کند. همچنین، به آبرسانی پوست کمک‌می‌کند که برای جوانی پوست ضروری است.کاکائو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های مفید است و فواید زیادی برای پوست دارد.کاکائو به دلیل سرشاربودن از مواد معدنی و ویتامین‌هایی مانند ویتامین C، منیزیم و اسیدهای چرب امگا۶، جریان خون را افزایش‌داده ودرمان سلولی را برای جوانی و جلای پوست، بهبودمی‌بخشد.برای کسب بهترین نتایج، مطمئن شوید که محصول زیبایی‌تان، حداقل ۷۰ درصد کاکائو داشته باشد.

از طرفی اگر به هوش فرزندان خود اهمیت می دهید، می توانید کاکائو تلخ مصرف نمایید تا فلاوانول های آن وارد خون شده و سطح هوش و یادگیری آن ها را افزایش دهد.

منبع: