خواص روغن بابونه برای زیبایی پوست و مو

خواص روغن بابونه برای زیبایی پوست و مو

خواص روغن بابونه برای زیبایی پوست و مو
خواص روغن بابونه برای زیبایی پوست و مو

 

خواص روغن بابونه برای زیبایی پوست و مو

روغن بابونه خواص زیادی دارد. همچنین برای زیبایی و طراوت پوست استفاده می‌شود. روغن بابونه خاصیت ضد چروک ، ضد آکنه و درخشندگی برای پوست دارد.بابونه از گیاهانی است که از قدیم مورد توجه طب سنتی بوده و در بسیاری موارد چه برای سلامتی و چه برای زیبایی از آن استفاده می‌شود. معمولا افرادی که به زیبایی و طراوت پوست و موی خود اهمیت می‌دهند بیشتر با این روغن‌های گیاهی آشنا هستند.

بابونه گیاهی است با ارتفاع حدود ۳۰ سانتی‌متر که در صحرا رشد می‌کند. ساقه آن سبز ، گل‌های وسط زرد و گل‌های سفید در اطراف آن است. بابونه خواص گوناگونی دارد. از جمله می‌توان به درمان زخم معده و تقویت پوست و مو اشاره کرد . همچنین بابونه تقویت کننده مغز ، ادرارآور ، درمانگر ترشحات عادت ماهیانه و التیام‌بخش زخم است.

روغن بابونه که از گل آن استخراج می‌شود گرم و خشک است و برای رفع بیماری‌های سرد بسیار کمک کننده است، این روغن دارای خواص درمانی زیادی است که مصارف متعددی دارد. این روغن حاوی ترکیباتی است که خواص ضدالتهابی، آنتی بیوتیک و ضدافسردگی دارد و از آن به منظور رفع درد معده، برطرف کردن بوی عرق بدن یا بوی پا، درمان انقباضات عضلانی، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و هضم بهتر موادغذایی و درمان بیماری‌های انگلی استفاده می‌شود. همچنین مالیدن روغن بابونه روی گلو در ناحیه تیرویید برای افراد مبتلا به کم‌کاری تیرویید مفید است. ازبابونه و روغن آن به طور ویژه برای درمان مشکلات پوستی و جوانسازی پوست استفاده می‌شود.

خواص روغن بابونه برای زیبایی پوست و مو
خواص روغن بابونه برای زیبایی پوست و مو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بابونه راه حل طبیعی و موثری برای درمان شپش و شوره سر است. علاوه بر این، پوست سر ملتهب را تسکین می‌دهد. روغن بابونه به پوست سر آب می‌رساند و به این ترتیب ، التهاب و خارش آن را کاهش می‌دهد. پس به عنوان ترمیم‌کننده مو و درمان شوره سر می‌توانید از آن استفاده کنید.

اگر با موخوره یا ریزش مو مشکل‌دارید می‌توانید چای بابونه را امتحان کنید. استفاده‌ی منظم از چای بابونه شرایط موهای شما را بهتر کرده و مشکلات موهای شما را رفع می‌کند.

استفاده از این روش درمانی موهای شما را براق‌تر و سالم‌تر می‌کند. همچنین اگر موهای شما به‌سادگی گره می‌خورد چای بابونه به شما کمک خواهد کرد. بابونه موهای شما را انعطاف‌پذیرتر می‌کند.  همچنین التهاب یا آسیب واردشده به پوست سر را رفع می‌کند.

فایده‌ی دیگر بابونه برای مو این است که ماده‌ای طبیعی و غیرسمی است که رنگ موی شما را روشن کرده و آن را سالم نگه می‌دارد.

می‌توان در آبکشی آخر از چای بابونه روی موهای خود استفاده کنید ( چای را تست کنید تا سرد شده باشد دمای آن باید طوری باشد که دست شما را نسوزاند ) یا می‌توان آن را به ماسک‌های مو اضافه کنید. بابونه نه‌تنها با شوره‌ی سر مبارزه می‌کند بلکه به مو غذارسانی کرده و پوست سر را نرم می‌نماید. بعلاوه درخشندگی زیبایی به موهای شما می‌بخشد.اگر نگران از دست دادن موهای خود هستید یا خیلی از موهای شما ریخته است شاید بابونه تنها چیزی باشد که به آن نیاز دارید.

منبع: