بهترین شامپوی ضد شپش سر

بهترین شامپوی ضد شپش سر

بهترین شامپوی ضد شپش سر
بهترین شامپوی ضد شپش سر

 

 

 

 

 

 

 

بهترین شامپوی ضد شپش سر

بهترین شامپو ضد شپش سر کدام شامپو می تواند باشد وچه قابلیت هایی باید داشته باشد تادیگر عزیزان بااین مشکل مواجه نباشند وازموهای خود به نحو احسنت مواظبت کنند.امیدواریم اطلاعات مفیدی دراختیارتان قراردهیم تا راهکاری مستمر برای شما عزیزان باشد.

بهترین شامپوی ضد شپش سر

در مقالات قبلی ابتدا در مقاله شپش سربه بررسی این بیماری پرداختیم و گفتیم شپش سر عفونتی انگلی است که توسط انگلی به نام پدیکولوس هیومانوس کاپیتیس (Pediculus humanus  Capitis ) ایجاد می شود. سپس در مقاله درمان شپش سر ، درمان آن را مورد بررسی قرار دادیم . بسیاری از عزیزانی که مبتلا به این بیماری می شوند در قدم اول نیاز به استفاده از یک شامپوشپش سر مناسب دارند و در این مقاله به مقایسه انواع شامپوی ضدشپش خواهیم پرداخت و جزییات بیشتری از آن ها را به شما خواهیم گفت و آن ها را رده بندی خواهیم نمود .

1 -شامپو ضدشپش آنتی لایس هگور

بی گمان بهترین شامپو در درمان شپش و رشک ها در حال حاضر شامپو ضد شپش هگور است . این شامپو که به شامپو آنتی لایس نیز شهرت دارد ، حاوی ماده مؤثر دی فنوترین می باشد که یک ماده ضد شپش فوق العاده قوی است و مورد تائید سازمان بهداشت جهانی یا WHO می باشد. این محصول با دارا بودن اسید استیک پیوند بین تخم شپش و ساقه مورا از بین برده و بدین ترتیب درمان کامل انجام می گیرد.  ماده موثر در شامپو ضد شپش آنتی لایس هگور دی فنوترین 0.23 % ،ماده موثر از خانواده Pyrethroid است . این شامپو از بین برنده شپش و تخم شپش،ضد خارش و التهاب است .

نحوه استفاده از شامپو ضد شپش آنتی لایس هگور :

موها را به شامپو آغشته نمایید  و به آرامی ماساژ دهید 3 تا 5 دقیقه صبر کنید و سپس سر را با آب فراوان شستشو دهید . این عمل را یک بار دیگر تکرار نمایید و حتما موها را با شانه دندانه ریز شانه کنید و با آب فراوان آبکشی نمایید .یک روز پس از اولین استفاده و همچنین یک هفته پس از اولین استفاده ، یکبار دیگر مراحل بالا را تکرار نمایید. توجه داشته باشید همه افراد نزدیک خانواده همزمان از روش درمانی فوق استفاده کنند .کلیه لباسها،ملحفه،کلاه،روسری….با آبی که حداقل  600است شستشو داده شوند و سپس با اتوی داغ، اتو شوند .

بهترین شامپوی ضد شپش سر
بهترین شامپوی ضد شپش سر

2  -شا مپو ضد شپش پاراسیدوز

رتبه دوم در بین بهترین شامپو های ضد شپش به شامپو پارا سیدوز می رسد  که می تواند سبب از بین بردن شپش ها در کمتر از 3 دقیقه با اثر مستقیم برروی سلول های عصبی آفت یا شپش شود که البته برای انسان غیر سمی است .

بهترین شامپوی ضد شپش سر
بهترین شامپوی ضد شپش سر

روش مصرف شامپو ضد شپش پاراسیدوز :

در استحمام اول دوبار سر را با شامپو شستشو دهید. هر بار سه دقیقه صبر نمایید . به دقت شانه بزنید و به خوبی آبکشی نمایید . هفته بعد یکبار دیگر تمام مراحل را انجام دهید . حتما بعد از 5 الی هفت روز این مراحل را تکرار نمایید .

منبع :